Hudební skupina United5 vznikla z původního projektu na podporu mladých talentů “Projekt boyband – staň se hvězdou”. Pět nejlepších zpěváků z castingů pořádaných v Bratislavě a v Praze bylo vybráno přísnou porotou složenou z britských producentů Denis Ingoldsby a Andrew Murray, českého producenta agentury NEMOROS, a Aleše a Vaška z legendární skupiny Lunetic. Složením chlapců z České republiky i Slovenska tak vzniknul první česko-slovenský boyband, jehož cílem je reprezentovat obě naše země nejen doma, ale i na mezinárodním poli.

Dne 10.12.2014 po dvouměsíční tvrdé práci pod dohledem britských producentů vydávají United5 svůj první singl “Longest Summer” současně s netradičně natočeným klipem. V té době však již pracují na choreografiích a 5.2.2015 uspořádali svůj první živý koncert ve Slavkově, kde s velkým úspěchem představili svých 10 originálních písní z britské produkce.

Skladatel Andrew Murray pro United5 napsal dalších 15 originálních písní, z nichž některé byly již vydány na prvním debutovém CD s názvem “Teh first step”. Dnes již celkem 25 originálních písní reprezentuje United5 na svých živých vystoupeních. Ze své tvorby vydala skupina United5 již 3 singly, z nichž se poslední dva umístily na prvních místech v hitparádách v České republice a videoklip “Can you hear me” získal i ocenění nejlepší klip roku na ČT Déčko.

Pod vedením britského managera Briana Harrise se United5 připravuje na vstup do zahraničí. Cíle skupiny jsou nemalé a kromě okolních zemí v rámci Evropské Unie mají chlapci ambice prosadit se i ve Velké Británii a Americe. Prvním krokem bylo koncertní turné po velkých městech Velké Británie konané v září a říjnu 2015 a zejména pak dosažení 5 . místa v prestižní britské hitparádě s písní “Name in the sand”. Vyjímečnost hudební skupiny United5 je zejména v tom, že nekopíruje jiné hudební skupiny ani nenahrává cizí písně, ale jde vlastní cestou a zpívá výhradně vlastní originální písničky, skládané jim na míru. “Jsem pyšný na to, že se mohu zúčastnit na projektu tohoto mimořádného boybandu, ve kterém všichni chlapci umí skvěle zpívat” prohlásil pro tisk skladatel a producent Andrew Murray.

Více o skladateli a producentu Andrewu Murrayovi a další informace najdete na stránkách producenta NEMOROS pod odkazy níže:

Vznik Boybandu Producent skupiny NEMOROS Biografie Andrew Murray

Najdete nás v sociálních sítích:

Facebook

Twitter

Youtube

VKontakte

Instagram